Kategorie

Blog Wydawnictwa

Newsletter

ZARZĄDZANIE POTENCJAŁEM OSOBISTYM O OSOBOWOŚCI SZCZĘŚCIU ZMĘCZENIU I MENTORZE Powiększ do pełnego rozmiaru

ZARZĄDZANIE POTENCJAŁEM OSOBISTYM O OSOBOWOŚCI SZCZĘŚCIU ZMĘCZENIU I MENTORZE

Autor: Bolesław Rafał Kuc

Ilość stron:189

Oprawa: miękka

Rok wydania: 2018

ISBN: 978-83-65009-24-1

Więcej szczegółów

ksiazka_20

30,00 zł

ZARZĄDZANIE POTENCJAŁEM OSOBISTYM O OSOBOWOŚCI SZCZĘŚCIU ZMĘCZENIU I MENTORZE <p><span>Temat szczęścia w biznesie jest nieustannie modny. Jedni w nie wierzą, inni je mają, a jeszcze inni potrafią z niego korzystać. Ku zdziwieniu psychologów wiedza nie koreluje ze szczęściem. Żeby nie liczyć w życiu tylko na fart trzeba się przygotować na przyjście szczęścia, a nawet je sprowokować!</span><br /><span>Książkę rozpoczyna rozdział o potrzebie poznania samego siebie. Poznając siebie zgłębiamy własną osobowość. Jest ona kluczem do zrozumienia zachowań ludzkich. Dzięki osobowości budujemy relacje społeczne. Budujemy też własną tożsamość. Kierowanie własną psychiką jest dużo trudniejsze, niż nam się wydaje, a nieraz wręcz niemożliwe. Porażkom towarzyszy frustracja, a awansom wypalenie. Czy to oznacza, że nie mieliśmy szczęścia?</span><br /><span>Rozważania o szczęściu przeżywają renesans. Temat szczęścia i możliwość jego naukowego opisu zyskuje na popularności jako temat dyskusji publicznej, zwłaszcza w kulturze zachodu. Podjęto wiele badań naukowych mających na celu określenie w sposób ścisły, jakie czynniki mają wpływ na poczucie szczęścia. Szczęście jest czymś więcej niż zewnętrzną pomyślnością; warunki wewnętrzne więcej dlań znaczą. Z prowadzonych badań wynika, że ani bogactwo, ani wiedza (wysokie IQ), ani posiadanie dzieci i udane małżeństwo - nie gwarantują szczęścia. Czynniki szczęścia działają tylko w zespołach. Do szczęścia nie wystarczy samo zdrowie, sama wolność, sam majątek czy sama uroda. Dążenie do posiadania którejkolwiek z tych wartości jest męczące, frustrujące, a nawet wyniszczające.</span><br /><span>Samotni i zawodowo wypaleni szukają wsparcia w instytucji mentora. Mentor oferuje emocjonalną oraz psychologiczną pomoc, udziela bezpośredniego wsparcia w sprawach kariery i rozwoju zawodowego, jest modelem do naśladowania. Mentor dogląda cudzego rozwoju zawodowego poprzez nauczanie, doradzanie, zapewnianie wsparcia, chronienie, promowanie lub patronowanie. Żeby znaleźć kandydata na mentora w Dlataninie sieci - trzeba mieć dużo szczęścia!</span></p>
28,57 zł

Temat szczęścia w biznesie jest nieustannie modny. Jedni w nie wierzą, inni je mają, a jeszcze inni potrafią z niego korzystać. Ku zdziwieniu psychologów wiedza nie koreluje ze szczęściem. Żeby nie liczyć w życiu tylko na fart trzeba się przygotować na przyjście szczęścia, a nawet je sprowokować!
Książkę rozpoczyna rozdział o potrzebie poznania samego siebie. Poznając siebie zgłębiamy własną osobowość. Jest ona kluczem do zrozumienia zachowań ludzkich. Dzięki osobowości budujemy relacje społeczne. Budujemy też własną tożsamość. Kierowanie własną psychiką jest dużo trudniejsze, niż nam się wydaje, a nieraz wręcz niemożliwe. Porażkom towarzyszy frustracja, a awansom wypalenie. Czy to oznacza, że nie mieliśmy szczęścia?
Rozważania o szczęściu przeżywają renesans. Temat szczęścia i możliwość jego naukowego opisu zyskuje na popularności jako temat dyskusji publicznej, zwłaszcza w kulturze zachodu. Podjęto wiele badań naukowych mających na celu określenie w sposób ścisły, jakie czynniki mają wpływ na poczucie szczęścia. Szczęście jest czymś więcej niż zewnętrzną pomyślnością; warunki wewnętrzne więcej dlań znaczą. Z prowadzonych badań wynika, że ani bogactwo, ani wiedza (wysokie IQ), ani posiadanie dzieci i udane małżeństwo - nie gwarantują szczęścia. Czynniki szczęścia działają tylko w zespołach. Do szczęścia nie wystarczy samo zdrowie, sama wolność, sam majątek czy sama uroda. Dążenie do posiadania którejkolwiek z tych wartości jest męczące, frustrujące, a nawet wyniszczające.
Samotni i zawodowo wypaleni szukają wsparcia w instytucji mentora. Mentor oferuje emocjonalną oraz psychologiczną pomoc, udziela bezpośredniego wsparcia w sprawach kariery i rozwoju zawodowego, jest modelem do naśladowania. Mentor dogląda cudzego rozwoju zawodowego poprzez nauczanie, doradzanie, zapewnianie wsparcia, chronienie, promowanie lub patronowanie. Żeby znaleźć kandydata na mentora w Dlataninie sieci - trzeba mieć dużo szczęścia!

Napisz swoją recenzję

ZARZĄDZANIE POTENCJAŁEM OSOBISTYM O OSOBOWOŚCI SZCZĘŚCIU ZMĘCZENIU I MENTORZE

ZARZĄDZANIE POTENCJAŁEM OSOBISTYM O OSOBOWOŚCI SZCZĘŚCIU ZMĘCZENIU I MENTORZE

Napisz swoją recenzję