Kategorie

Blog Wydawnictwa

Newsletter

W rodzinnej firmie. Powstanie, rozwój, zagrożenia i szanse. Powiększ do pełnego rozmiaru

W rodzinnej firmie. Powstanie, rozwój, zagrożenia i szanse.

Autor: Jan Klimek

Ilość stron: 189

Oprawa: miękka

Rok wydania: 2014

ISBN: 978-83-61949-41-1

Więcej szczegółów

Ten produkt nie jest sprzedawany pojedynczo. Musisz wybrać conajmniej 10 sztuk tego produktu.

30,00 zł

W rodzinnej firmie. Powstanie, rozwój, zagrożenia i szanse. <p style="text-align: justify;">Kim są przedsiębiorcy w Polsce? To pytanie jest jak najbardziej na czasie. Według maksymalnie zobiektywizowanych badań, a więc pomijając firmy istniejące tylko „na papierze” (zarejestrowane, lecz niepodejmujące żadnej działalności) osoby pracujące na własny rachunek stanowiły blisko piątą część całej naszej społeczności w wieku stosownym do aktywności zawodowej. Licząc zaś z pomagającymi im w tym członkami rodzin, ponad piątą część. </p> <p style="text-align: justify;">Firmy rodzinne są zdolne do podejmowania szybkich decyzji, są bardziej elastyczne niż pozostałe, łatwiej przystosowują się do nowych, zmieniających się potrzeb. Dzięki stałemu i bliskiemu wzajemnemu oddziaływaniu członków kierownictwa, komunikacja w takich firmach jest dużo szybsza. Poza tym, członkowie zaangażowanych w biznes rodzin mają zazwyczaj głębokie odczucie własności firmy, są lojalni, poddani<del cite="mailto:EMENTON" datetime="2013-11-29T14:34"> </del>silnej motywacji do pracy i często pracują ponad normę.</p> <p style="text-align: justify;">Jakie cechy powinien posiadać szef (w przypadku małych i średnich firm, najczęściej właściciel lub współwłaściciel), aby dobrze wypełniał swoją rolę? Jakie są rzeczywiste, obliczone na dłuższą perspektywę szanse firm rodzinnych w obecnej, globalizującej się gospodarce? Jakie problemy i zagrożenia stoją przed założycielami rodzinnych biznesów? Na te i inne pytania starał się odpowiedzieć Autor analizując rozwój firm rodzinnych.</p>
28,57 zł

Kim są przedsiębiorcy w Polsce? To pytanie jest jak najbardziej na czasie. Według maksymalnie zobiektywizowanych badań, a więc pomijając firmy istniejące tylko „na papierze” (zarejestrowane, lecz niepodejmujące żadnej działalności) osoby pracujące na własny rachunek stanowiły blisko piątą część całej naszej społeczności w wieku stosownym do aktywności zawodowej. Licząc zaś z pomagającymi im w tym członkami rodzin, ponad piątą część. 

Firmy rodzinne są zdolne do podejmowania szybkich decyzji, są bardziej elastyczne niż pozostałe, łatwiej przystosowują się do nowych, zmieniających się potrzeb. Dzięki stałemu i bliskiemu wzajemnemu oddziaływaniu członków kierownictwa, komunikacja w takich firmach jest dużo szybsza. Poza tym, członkowie zaangażowanych w biznes rodzin mają zazwyczaj głębokie odczucie własności firmy, są lojalni, poddani silnej motywacji do pracy i często pracują ponad normę.

Jakie cechy powinien posiadać szef (w przypadku małych i średnich firm, najczęściej właściciel lub współwłaściciel), aby dobrze wypełniał swoją rolę? Jakie są rzeczywiste, obliczone na dłuższą perspektywę szanse firm rodzinnych w obecnej, globalizującej się gospodarce? Jakie problemy i zagrożenia stoją przed założycielami rodzinnych biznesów? Na te i inne pytania starał się odpowiedzieć Autor analizując rozwój firm rodzinnych.

Napisz swoją recenzję

W rodzinnej firmie. Powstanie, rozwój, zagrożenia i szanse.

W rodzinnej firmie. Powstanie, rozwój, zagrożenia i szanse.

Napisz swoją recenzję