Kategorie

Blog Wydawnictwa

Newsletter

Od zarządzania do przywództwa. Powiększ do pełnego rozmiaru

Od zarządzania do przywództwa.

Autor: Bolesław Rafał Kuc

Ilość stron: 505 

Oprawa: miękka

Rok wydania: 2006

ISBN: 83-914212-5-2

Więcej szczegółów

Ten produkt nie jest sprzedawany pojedynczo. Musisz wybrać conajmniej 10 sztuk tego produktu.

51,88 zł

Od zarządzania do przywództwa. <p><span>Książka „Od zarządzania do przywództwa. Dylematy władzy organizacyjnej" jest wielowątkowa. Stanowi ona kontynuację Zarządzania doskonałego"‘, którego 4 wydanie ukaże się jeszcze w tym roku. Pomysł jej napisania nosiłem w sobie przez kilka lat. Przystępując do zbierania materiałów uświadomiłem sobie, że mija sto lat rewolucyjnych przeobrażeń następujących w myśleniu, postawach i zachowaniach kolejnych pokoleń ludzi niezależnie od miejsca urodzenia, ich rasy i kultury wychowania wywołanych przez największy wynalazek XX wieku jakim było zarządzanie naukowe. Upowszechniło się ono na całym świecie podnosząc świadomość cywilizacyjną miliardów ludzi połączonych więzią organizacyjną w dziesiątkach różnorodnych instytucji. Interesowało mnie pytanie: jakie zmiany dokonały się już i jakie się dokonują obecnie w dwóch nurtach rozwoju nauk zarządzania: naukowym i praktycznym?</span><br /><span>Towarzyszący człowiekowi od zarania instynkt kooperacyjny i potrzeba organizacji działań zespołowych znajdywały różne formy realizacji. Zadawałem sobie pytania: Które z nich wykazują trwałość, a które były przelotną modą? Czego możemy się nauczyć od wielkich strategów czasów starożytnych?  Na jakie zmiany powinniśmy być przygotowani w niedalekiej przyszłości?</span></p>
49,41 zł

Książka „Od zarządzania do przywództwa. Dylematy władzy organizacyjnej" jest wielowątkowa. Stanowi ona kontynuację Zarządzania doskonałego"‘, którego 4 wydanie ukaże się jeszcze w tym roku. Pomysł jej napisania nosiłem w sobie przez kilka lat. Przystępując do zbierania materiałów uświadomiłem sobie, że mija sto lat rewolucyjnych przeobrażeń następujących w myśleniu, postawach i zachowaniach kolejnych pokoleń ludzi niezależnie od miejsca urodzenia, ich rasy i kultury wychowania wywołanych przez największy wynalazek XX wieku jakim było zarządzanie naukowe. Upowszechniło się ono na całym świecie podnosząc świadomość cywilizacyjną miliardów ludzi połączonych więzią organizacyjną w dziesiątkach różnorodnych instytucji. Interesowało mnie pytanie: jakie zmiany dokonały się już i jakie się dokonują obecnie w dwóch nurtach rozwoju nauk zarządzania: naukowym i praktycznym?
Towarzyszący człowiekowi od zarania instynkt kooperacyjny i potrzeba organizacji działań zespołowych znajdywały różne formy realizacji. Zadawałem sobie pytania: Które z nich wykazują trwałość, a które były przelotną modą? Czego możemy się nauczyć od wielkich strategów czasów starożytnych?  Na jakie zmiany powinniśmy być przygotowani w niedalekiej przyszłości?

Napisz swoją recenzję

Od zarządzania do przywództwa.

Od zarządzania do przywództwa.

Napisz swoją recenzję