Kategorie

Blog Wydawnictwa

Newsletter

Koncepcje i metody zarządzania. Teoria i praktyka. Powiększ do pełnego rozmiaru

Koncepcje i metody zarządzania. Teoria i praktyka.

Autor: red. Stanisław Duchniewicz

Ilość stron: 641

Oprawa: miękka 

Rok wydania: 2010

ISBN: 978-83-61949-08-4

Więcej szczegółów

ksiazka_7

Ten produkt nie jest sprzedawany pojedynczo. Musisz wybrać conajmniej 10 sztuk tego produktu.

66,51 zł

Koncepcje i metody zarządzania. Teoria i praktyka. <p><span>Niniejszym oddajemy Naszym wiernym czytelnikom IV wydanie książki pod zmodyfikowanym tytułem: "Koncepcje i metody zarządzania".</span><br /><span>Jest to wydanie uaktualnione, poszerzone między innymi o najnowszą, innowacyjną koncepcję pt: Zarządzanie jutra, Prakseologiczną teorię zarządzania, Koncepcję kreatywnej kontroli czy Partnerstwo publiczno-prywatne oraz uzupełnione nowymi pozycjami literatury.Opracowanie jest dziełem zespołowym adresowanym głównie do studentów studiów dziennych i zaocznych z kierunku zarządzania. Świadomi licznych utrudnień doświadczanych przez studentów, z których większość pracuje zawodowo i którym często brakuje czasu na udanie się do biblioteki, staraliśmy się przedstawić w miarę całościowy, szeroki zestaw narzędzi zarządzania, zwłaszcza koncepcji i metod mających walory wysokiej użyteczności organizacyjnej. Dlatego niniejszy podręcznik, wychodzący naprzeciw oczekiwaniom studentów, może pełnić także funkcję kompendium w zakresie współczesnych instrumentów efektywnego zarządzania. Szerokie spektrum koncepcji i metod zarządzania zawartych w tym opracowaniu, w ujęciu ilościowym przekłada się na liczbę około sześćdziesięciu.</span><br /><span>Szczególną uwagę poświęcono jednej z funkcji zarządzania - organizowaniu, przeznaczając na ten cel dwa rozdziały. Wynika to z krytycznej oceny praktyki zarządzania, w której to spotyka się dość często nieznajomość podstawowych pojęć z dziedziny zarządzania, zwłaszcza zakresu pojęcia organizowania, koncepcji, metod i technik użytecznych w efektywnym organizowaniu. Daje się również zauważyć niedocenianie roli organizowania jako funkcji i procesu, od którego zależy realizacja przyjętego planu i uzyskanie założonych w nim standardów jakościowych produktów i usług.</span><br /><span>Kolejnym walorem opracowania jest przypomnienie i upowszechnienie przydatnych, sprawdzonych w dynamicznych globalnych i narodowych przedsiębiorstwach teorii, koncepcji i praktyk (metod i technik) efektywnego zarządzania.</span></p>
63,34 zł

Niniejszym oddajemy Naszym wiernym czytelnikom IV wydanie książki pod zmodyfikowanym tytułem: "Koncepcje i metody zarządzania".
Jest to wydanie uaktualnione, poszerzone między innymi o najnowszą, innowacyjną koncepcję pt: Zarządzanie jutra, Prakseologiczną teorię zarządzania, Koncepcję kreatywnej kontroli czy Partnerstwo publiczno-prywatne oraz uzupełnione nowymi pozycjami literatury.Opracowanie jest dziełem zespołowym adresowanym głównie do studentów studiów dziennych i zaocznych z kierunku zarządzania. Świadomi licznych utrudnień doświadczanych przez studentów, z których większość pracuje zawodowo i którym często brakuje czasu na udanie się do biblioteki, staraliśmy się przedstawić w miarę całościowy, szeroki zestaw narzędzi zarządzania, zwłaszcza koncepcji i metod mających walory wysokiej użyteczności organizacyjnej. Dlatego niniejszy podręcznik, wychodzący naprzeciw oczekiwaniom studentów, może pełnić także funkcję kompendium w zakresie współczesnych instrumentów efektywnego zarządzania. Szerokie spektrum koncepcji i metod zarządzania zawartych w tym opracowaniu, w ujęciu ilościowym przekłada się na liczbę około sześćdziesięciu.
Szczególną uwagę poświęcono jednej z funkcji zarządzania - organizowaniu, przeznaczając na ten cel dwa rozdziały. Wynika to z krytycznej oceny praktyki zarządzania, w której to spotyka się dość często nieznajomość podstawowych pojęć z dziedziny zarządzania, zwłaszcza zakresu pojęcia organizowania, koncepcji, metod i technik użytecznych w efektywnym organizowaniu. Daje się również zauważyć niedocenianie roli organizowania jako funkcji i procesu, od którego zależy realizacja przyjętego planu i uzyskanie założonych w nim standardów jakościowych produktów i usług.
Kolejnym walorem opracowania jest przypomnienie i upowszechnienie przydatnych, sprawdzonych w dynamicznych globalnych i narodowych przedsiębiorstwach teorii, koncepcji i praktyk (metod i technik) efektywnego zarządzania.

Napisz swoją recenzję

Koncepcje i metody zarządzania. Teoria i praktyka.

Koncepcje i metody zarządzania. Teoria i praktyka.

Napisz swoją recenzję