Kategorie

Blog Wydawnictwa

Newsletter

Dylematy taktyki. Powiększ do pełnego rozmiaru

Dylematy taktyki.

Autorzy: Witold Lidwa

Ilość stron: 207

Oprawa: miękka

Rok wydania: 2013

ISBN: 978-83-619496-8-8

Więcej szczegółów

Ten produkt nie jest sprzedawany pojedynczo. Musisz wybrać conajmniej 10 sztuk tego produktu.

47,25 zł

Dylematy taktyki. <p><span>Dylematy taktyki to książka poświęcona taktyce i działaniom taktycznym prowadzonym we współczesnych operacjach militarnych/ Zważywszy na to, że taktyka postrzegana jest jako najniższe ogniwo sztuki wojennej, w prowadzonych analizach i ocenach uwzględniono konteksty strategii wojskowej oraz sztuki operacyjnej sytuując działania taktyczne w rożnych rodzajach operacji.</span><br /><span>Nowe zadania, przed którymi staja siły zbrojne znacznie odbiegają od tych, które dotychczas wyznaczały potrzebę ich istnienia - walki. Powstaje, więc wiele wątpliwości, także w obszarze dotychczas pojmowanej taktyki i działań taktycznych. Niektóre z tych wątpliwości Autor interpretuję, proponując Czytelnikowi inne spojrzenie na zagadnienia znane, odnosi się także do zagadnień nowych, lecz budzących kontrowersje. </span></p>
45,00 zł

Dylematy taktyki to książka poświęcona taktyce i działaniom taktycznym prowadzonym we współczesnych operacjach militarnych/ Zważywszy na to, że taktyka postrzegana jest jako najniższe ogniwo sztuki wojennej, w prowadzonych analizach i ocenach uwzględniono konteksty strategii wojskowej oraz sztuki operacyjnej sytuując działania taktyczne w rożnych rodzajach operacji.
Nowe zadania, przed którymi staja siły zbrojne znacznie odbiegają od tych, które dotychczas wyznaczały potrzebę ich istnienia - walki. Powstaje, więc wiele wątpliwości, także w obszarze dotychczas pojmowanej taktyki i działań taktycznych. Niektóre z tych wątpliwości Autor interpretuję, proponując Czytelnikowi inne spojrzenie na zagadnienia znane, odnosi się także do zagadnień nowych, lecz budzących kontrowersje. 

Napisz swoją recenzję

Dylematy taktyki.

Dylematy taktyki.

Napisz swoją recenzję