Kategorie

Blog Wydawnictwa

Newsletter

Zarządzanie przywódzcze Powiększ do pełnego rozmiaru

Zarządzanie przywódzcze

Autor: Bolesław Rafał Kuc

Ilość stron: 402

Oprawa: miękka

Rok wydania: 2014

ISBN: 978-83-61949-37-4

Więcej szczegółów

Ten produkt nie jest sprzedawany pojedynczo. Musisz wybrać conajmniej 10 sztuk tego produktu.

35,00 zł

Zarządzanie przywódzcze <p style="text-align: justify;"><strong><em>W świecie przywództwa rządzi instynkt</em></strong></p> <p style="text-align: justify;">W nieskończoność można wyliczać cechy, czynniki i warunki, które determinują powodzenie osób aspirujących do przywództwa. Charyzma, doświadczenie, imponująca postawa i zdolność perswazji, a z drugiej strony wizja, determinacja i pewność siebie. Skoro aż tyle, to znaczy, że nie mamy klucza ani do zrozumienia, ani przewidywania fenomenu przywództwa.</p> <p style="text-align: justify;">W świecie, gdzie rządzi instynkt - najpotężniejszy goryl, najsilniejsza para wilków, najbardziej doświadczona słonica ustalają kierunek, tempo i czas wędrówki swoich stad. One zaś ruszają wówczas, gdy liderzy dadzą sygnał do wymarszu. Kogo się dziś słucha w świecie biznesu? Przywódców – produktywnych narcyzów. Są utalentowanymi, twórczymi strategami, o szerokich horyzontach myślowych, podejmującymi ryzykowne wyzwanie zmiany świata i pozostawienia po sobie dziedzictwa. </p> <p style="text-align: justify;">W książce, która jest kontynuacją zainteresowań kierownikiem, menedżerem i przywódcą Autor dotyka kwestii ontologicznych związanych z możliwością bycia <strong>dzielnym opiekunem</strong> (sprawnym i etycznym zarazem). Do grona wybrańców należą ci, którzy mieli szczęście spotkać na swej życiowej drodze takich właśnie <strong>mentorów</strong>. Zarządzanie z niewiarygodną łatwością przeistacza się w rządzenie, mówienie o uczciwości, prawdomówności i etyce zaczyna tracić sens. Nie w tych kategoriach mierzy się dzisiaj sprawność działania. Dążenie do osiągania bezwzglednej sprawności czyni stosunki międzyludzkie podobnymi do tych, które panują w dżungli. <strong>Nie ma w nich miejsca na etos, patos czy logos - dominuje instinctos.</strong> </p>
33,33 zł

W świecie przywództwa rządzi instynkt

W nieskończoność można wyliczać cechy, czynniki i warunki, które determinują powodzenie osób aspirujących do przywództwa. Charyzma, doświadczenie, imponująca postawa i zdolność perswazji, a z drugiej strony wizja, determinacja i pewność siebie. Skoro aż tyle, to znaczy, że nie mamy klucza ani do zrozumienia, ani przewidywania fenomenu przywództwa.

W świecie, gdzie rządzi instynkt - najpotężniejszy goryl, najsilniejsza para wilków, najbardziej doświadczona słonica ustalają kierunek, tempo i czas wędrówki swoich stad. One zaś ruszają wówczas, gdy liderzy dadzą sygnał do wymarszu. Kogo się dziś słucha w świecie biznesu? Przywódców – produktywnych narcyzów. Są utalentowanymi, twórczymi strategami, o szerokich horyzontach myślowych, podejmującymi ryzykowne wyzwanie zmiany świata i pozostawienia po sobie dziedzictwa. 

W książce, która jest kontynuacją zainteresowań kierownikiem, menedżerem i przywódcą Autor dotyka kwestii ontologicznych związanych z możliwością bycia dzielnym opiekunem (sprawnym i etycznym zarazem). Do grona wybrańców należą ci, którzy mieli szczęście spotkać na swej życiowej drodze takich właśnie mentorów. Zarządzanie z niewiarygodną łatwością przeistacza się w rządzenie, mówienie o uczciwości, prawdomówności i etyce zaczyna tracić sens. Nie w tych kategoriach mierzy się dzisiaj sprawność działania. Dążenie do osiągania bezwzglednej sprawności czyni stosunki międzyludzkie podobnymi do tych, które panują w dżungli. Nie ma w nich miejsca na etos, patos czy logos - dominuje instinctos. 

Napisz swoją recenzję

Zarządzanie przywódzcze

Zarządzanie przywódzcze

Napisz swoją recenzję