Kategorie

Blog Wydawnictwa

Newsletter

KONTROLNE INSTRUMENTY ZARZĄDZANIA Od liczydła do kontroli on-line Powiększ do pełnego rozmiaru

KONTROLNE INSTRUMENTY ZARZĄDZANIA Od liczydła do kontroli on-line

Autor: Bolesław Rafał Kuc

Ilość stron: 497

Oprawa: miękka 

Rok wydania: 2016

ISBN: 978-83-65009-14-2

Więcej szczegółów

Ten produkt nie jest sprzedawany pojedynczo. Musisz wybrać conajmniej 10 sztuk tego produktu.

40,00 zł

KONTROLNE INSTRUMENTY ZARZĄDZANIA Od liczydła do kontroli on-line <p style="text-align: justify;">Kontrola jest najbardziej newralgiczną spośród wszystkich funkcji zarządzania. W niej jak w lustrze odbija się przeszłość i zarysowuje przyszłość. Bez niej trudno dopłynąć do portu przeznaczenia. Wzbogacona o kontroling i audyt staje się orężem menedżerów w walce z naturalnymi, negatywnymi zjawiskami: chaosem, nieefektywnością, chciwością i korupcją, z którymi nikt sobie dotychczas skutecznie nie poradził, ale próbować każdy może.</p> <p style="text-align: justify;">W książce podjąłem próbę uporządkowania zasięgu znaczeniowego szerokiej rodziny kontrolnych instrumentów zarządzania: kontroli menedżerskiej, kontroli zarządczej, kontrolingu, audytu, monitoringu. Publikacja wpisuje się w nurt rozważań nad „kontrolą z wyprzedzeniem”, kontrolą antycypującą, a przynajmniej szybko reagującą.</p> <p style="text-align: justify;">Książka jest przeznaczona dla studentów i menedżerów interesujących się zarządzaniem przyszłością (ang. <em style="font-weight: normal;">future management</em>), które musi sobie radzić z kontrolą niepewności i ryzyka, z których utkana jest rzeczywistość społeczno-ekonomiczna. Te kategorie wyznaczają nowe zadania, nowe rozwiązania i narzucają nową jakość instytucjom kontrolnym. Kontrolowanie przyszłości brzmi absurdalnie, ale nauka stara się pomóc w antycypowaniu i zapobieganiu niepożądanym zdarzeniom przyszłym.</p>
38,10 zł

Kontrola jest najbardziej newralgiczną spośród wszystkich funkcji zarządzania. W niej jak w lustrze odbija się przeszłość i zarysowuje przyszłość. Bez niej trudno dopłynąć do portu przeznaczenia. Wzbogacona o kontroling i audyt staje się orężem menedżerów w walce z naturalnymi, negatywnymi zjawiskami: chaosem, nieefektywnością, chciwością i korupcją, z którymi nikt sobie dotychczas skutecznie nie poradził, ale próbować każdy może.

W książce podjąłem próbę uporządkowania zasięgu znaczeniowego szerokiej rodziny kontrolnych instrumentów zarządzania: kontroli menedżerskiej, kontroli zarządczej, kontrolingu, audytu, monitoringu. Publikacja wpisuje się w nurt rozważań nad „kontrolą z wyprzedzeniem”, kontrolą antycypującą, a przynajmniej szybko reagującą.

Książka jest przeznaczona dla studentów i menedżerów interesujących się zarządzaniem przyszłością (ang. future management), które musi sobie radzić z kontrolą niepewności i ryzyka, z których utkana jest rzeczywistość społeczno-ekonomiczna. Te kategorie wyznaczają nowe zadania, nowe rozwiązania i narzucają nową jakość instytucjom kontrolnym. Kontrolowanie przyszłości brzmi absurdalnie, ale nauka stara się pomóc w antycypowaniu i zapobieganiu niepożądanym zdarzeniom przyszłym.

Napisz swoją recenzję

KONTROLNE INSTRUMENTY ZARZĄDZANIA Od liczydła do kontroli on-line

KONTROLNE INSTRUMENTY ZARZĄDZANIA Od liczydła do kontroli on-line

Napisz swoją recenzję