Kategorie

Blog Wydawnictwa

Newsletter

Audyt wewnętrzny - teoria i praktyka Powiększ do pełnego rozmiaru

Audyt wewnętrzny - teoria i praktyka

Autor: Bolesław Rafał Kuc

Ilość stron: 463

Oprawa: miękka

Rok wydania: 2002

ISBN: 83-914212-4-4

Więcej szczegółów

Ten produkt nie jest sprzedawany pojedynczo. Musisz wybrać conajmniej 10 sztuk tego produktu.

42,00 zł

Audyt wewnętrzny - teoria i praktyka <p><span>Autor analizuje problemy współczesnych organizacji, wskazując również na konkretne, bulwersujące opinię publiczna przypadki niegospodarności i oszustw. Z rozmysłem prowadzi czytelnika przez manowce ewolucji kontroli wewnętrznej i audytu, szukając odpowiedzi na pytanie, czy w świecie zanikającej prawdy i prawdomówności istnieje jeszcze szansa na odnowienie wiary w rzetelność, obiektywizm i zaufanie, czynniki niezbędne dla prawidłowego zarządzania każdą organizacją. Być może narzędziem do ich osiągnięcia jest audyt wewnętrzny, nowy w Polsce podmiot kontroli nad kontrola wewnętrzną.</span></p> <p>Książka jest bogatym źródłem wiedzy o uwarunkowaniach prawnych, metodach działania i wymaganiach proceduralnych audytu wewnętrznego oraz o jego miejscu w strukturze zarówno przedsiębiorstw prywatnych, jak i administracji państwowej. Autor podejmuje również próbę odpowiedzi na niezwykle ważne pytanie: czy audyt może być sumieniem instytucji?</p> <p>Szczególne zainteresowanie budzi starannie przeprowadzone studium postaci audytoa wewnętrznego. Autor przywołuje nie tylko dotyczące jej przepisy prawne, skupia się również na przedstawieniu cech warunkujących dobre wykonanie tego nowego zawodu, również w kontekście standardów międzynarodowych.</p> <p>Książka stanowi i kompendium wiedzy z zakresu audytu wewnętrznego niezbędne praktykom, kadrze kierowniczej, słuchaczom studiów podyplomowych, a także studentom kierunków menedżerskich i administracyjnych. Po raz pierwszy ukazuje się na rynku księgarskim, jako integralna część książki, leksykon audytora wewnętrznego.</p>
40,00 zł

Autor analizuje problemy współczesnych organizacji, wskazując również na konkretne, bulwersujące opinię publiczna przypadki niegospodarności i oszustw. Z rozmysłem prowadzi czytelnika przez manowce ewolucji kontroli wewnętrznej i audytu, szukając odpowiedzi na pytanie, czy w świecie zanikającej prawdy i prawdomówności istnieje jeszcze szansa na odnowienie wiary w rzetelność, obiektywizm i zaufanie, czynniki niezbędne dla prawidłowego zarządzania każdą organizacją. Być może narzędziem do ich osiągnięcia jest audyt wewnętrzny, nowy w Polsce podmiot kontroli nad kontrola wewnętrzną.

Książka jest bogatym źródłem wiedzy o uwarunkowaniach prawnych, metodach działania i wymaganiach proceduralnych audytu wewnętrznego oraz o jego miejscu w strukturze zarówno przedsiębiorstw prywatnych, jak i administracji państwowej. Autor podejmuje również próbę odpowiedzi na niezwykle ważne pytanie: czy audyt może być sumieniem instytucji?

Szczególne zainteresowanie budzi starannie przeprowadzone studium postaci audytoa wewnętrznego. Autor przywołuje nie tylko dotyczące jej przepisy prawne, skupia się również na przedstawieniu cech warunkujących dobre wykonanie tego nowego zawodu, również w kontekście standardów międzynarodowych.

Książka stanowi i kompendium wiedzy z zakresu audytu wewnętrznego niezbędne praktykom, kadrze kierowniczej, słuchaczom studiów podyplomowych, a także studentom kierunków menedżerskich i administracyjnych. Po raz pierwszy ukazuje się na rynku księgarskim, jako integralna część książki, leksykon audytora wewnętrznego.

Napisz swoją recenzję

Audyt wewnętrzny - teoria i praktyka

Audyt wewnętrzny - teoria i praktyka

Napisz swoją recenzję